خبر یک کودک ربایی و ...

آقای وکیلی در گفت و گویی گفت: "ساعت ۴ بعداز ظهر روز ششم مرداد، مصادف با ۱۹ ماه رمضان، فرزندم را از نزدیک منزلم دزدیدند. در کمتر از یک هفته نیروی انتظامی توانست متهم را دستگیر کند، اما متاسفانه به دلایلی که نمی‌دانم، متهم در بازداشت پلیس فوت کرد و از آن زمان اطلاعی درباره وضعیت محمد امین نداریم."

به گفته پدر این کودک، ماموران نیروی انتظامی همچنان پیگیر پرونده هستند، اما این اقدامات هنوز باعث آزادی محمد امین پنج ساله نشده است.

به نظر می رسد که مرگ متهم اصلی بدون اینکه در مورد محل نگهداری کودک ربوده شده اطلاعی به پلیس بدهد، باعث بی نتیجه ماندن جستجوها تاکنون بوده است.

محمود ملایجردی، رئیس شورای شهر نقاب در ۲۲ آذر ماه در این مورد به خبرگزاری ایسنا گفت: "این احتمال وجود دارد که مظنون اصلی تنها بوده و بچه را در جایی زندانی کرده، اما به دلیل فوت شدن مظنون در بازجویی و ناتمام ماندن اعترافاتش، کودک هم [ممکن است] تا الان از بین رفته باشد."

پلیس علت مرگ متهم را "سکته قلبی" اعلام کرده است.

بهمن امیری مقدم، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی، دو ماه پس از ربوده شدن این کودک به روزنامه خراسان گفت: "متهم اصلی این آدم ربایی دستگیر شد، اما بر اساس مستندات پزشکی قانونی به دلیل ایست قلبی فوت کرد. پس از دستگیری او، در فاصله کوتاهی که ماموران انتظامی و دادستان پرونده برای اقامه نماز مراجعه می کنند، متهم سکته قلبی می کند و قبل از رسیدن اورژانس جان باخت و ما نتوانستیم از محل نگهداری کودک ربوده شده مطلع شویم."

عبدالصمد خرمشاهی، جرم‌شناس و وکیل دادگستری با اشاره به اینکه وظیفه به نتیجه رسیدن این پرونده تنها بر عهده پلیس است، در ۱۴ آذرماه به روزنامه اعتدال گفت: "پلیس در کشورها از لحاظ تجربه و سابقه ضعیف نیست و می‌تواند برای پیگیری این موضوع از هر ابزار و وسیله‌‌ای استفاده کند."

در پی رسانه‌ای شدن این پرونده، فاطمه معتمد آریا و مهتاب کرامتی (بازیگران سینما) و تهمینه میلانی (فیلمساز) برای کمک به پیدا شدن این کودک اعلام آمادگی کردند و در این راستا از پلیس خواستند که از هیچ اقدامی دریغ نکند.

خانم معتمد آریا به خبرگزاری مهر گفت: "اتفاقی که برای این خانواده افتاده و رنجی که پدر و مادر این کودک متحمل شده‌اند قلب هر انسانی را به درد می‌آورد. شاید حضور من و همکارانم در روند قضایی چنین پرونده‌هایی موثر نباشد، اما شخصا برای این مردم، برای آن خانواده و مشخصا آن مادر منتظر هر جا که بگویند می روم و هر کاری انجام خواهم داد، شاید از این کودک چند دقیقه زودتر خبری برسد."

شما دوستان گرامی هم علاوه بر دعا بخاطر عدم آسیب رسیدن به این طفل معصوم در صورت هرگونه اطلاعاتی آنرا به پلیس منعکس نمایید

/ 43 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
انسان

[گریه][گریه]تا میام وبت حالم بد میشه ...[ناراحت]

*سامی*

میان همهمه برگهای خشک پاییزی ، فقط تو مانده ای که هنوز از بهار لبریزی ! روزهای آخر پاییزت پر از خش خش آرزوهای قشنگ … یلدا مبارک[گل][گل]

فاطمه

الهی برای هیچ کس پیش نیاد انشاالله زود زود زود پیداش کنن

saghar

نهههههههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohsen

واقعاً دردآوره.

زینب

سلام از موقعی که این خبر رو خوندم وعکسشو دیدم یعنی درست یک یا دوهفته بعد از ربودن شدن محمد امین یه غم بزرگ وجودمو گرفته وبارها به خاطرش گریه کردم ودعا کردم که پیدا بشه وسالم باشه مادر وپدرشو درک میکنم که چه زجری میکشن انشاء اله که پیداش کنن

فاطمه از وبلاگ "یادگار شیرین"

[دست]

مهرنوش

وای خدای من! چه دردناک.[گریه]

رویا

غم دردناکی هست خدا به دادشون برسه. فقط ی معجزه می تونه کمکشون کنه